200 TL VE ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA! (KARGO ÜCRETİ 30 TL)

Mesajınızı iletin en kısa sürede dönüş sağlayalım.
Organik Avokado (4 Adet)

Organik Avokado (4 Adet)


60.00 ₺

Gramaj: 4 adet

Avokado, yetişme yeri aslında Orta Meksika olan defnegiller familyasına ait bir ağacın meyvelerinin adıdır. Azteklerin bereket meyvesi olarak da adlandırdığı bu lezzetli meyve içerdiği yüksek yağ oranı ile pek çok meyveden farklı bir konumda yer alır. Enerji oranı da yüksek bir meyvedir. Avokado, potasyum oranı ile de ön plana çıkmaktadır.


Avokado, yetişme yeri aslında Orta Meksika olan defnegiller familyasına ait bir ağacın meyvelerinin adıdır. Azteklerin bereket meyvesi olarak da adlandırdığı bu lezzetli meyve içerdiği yüksek yağ oranı ile pek çok meyveden farklı bir konumda yer alır. Enerji oranı da yüksek bir meyvedir.

Avokado, potasyum oranı ile de ön plana çıkmaktadır. Vücuttaki kan şekerini ayarlar. İçeriğinde bulunan antioksidanlar sayesinde vücut bağışıklığına destekte bulunur. Lifli meyvelerden bir tanesidir, bu yönüyle diyet yapan veya formda kalmak isteyen bireylerin sıkça tercih ettiği ürünlerden bir tanesidir. Zengin demir içeriğiyle de anemiyi yani kansızlığı da önlemektedir. 100 gram avokado meyvesinde yaklaşık 165 kalori bulunmaktadır. Avokado meyvesi ağaçtan toplandıktan sonra belirli bir süre bekletilmesi gerekir. Çünkü olgunlaşma seviyesini bu dönemde gerçekleştirmektedir.

Avokado ürünlerimizin tümü doğal ve organik olarak yetiştirilmektedir. Bahçemizde yetişen lezzetli meyvelerimiz dalından koparıldığı gibi mutfaklarınıza gönderiyoruz.